Yapay kalp nedir?

Yapay kalp nedir? İleri kalp yetmezliği olan veya kalp ameliyatları sonrasında ciddi kalp yetmezliği gelişen hastalarda ilk tercih kalp naklidir. Ancak bağış azlığı nedeniyle her zaman kalp bulunamadığı için yapay kalp adı verilen bir alet geliştirilmiştir.Yapay kalp nedir? Günümüzde kalp cerrahisinin kalp nakli dışındaki ikinci ana uğraşısı kalbin yerine yapay kalp olarak bilinen mekanik bir aracın takılmasıdır. Yapay kalbin amacı normal bir insan kalbi gibi pompalama görevini üstlenmektir. Kalbin bir sıralı işleyişi vardır. Bu yapay kalplerde de aynı sıralı işleyiş gerçekleşmektedir. Yani yapay kalp vücuttan gelen pis kanı alır, akciğerlere pompalar ve akciğerlerden gelen temiz kanı alıp vücuda pompalar.

Yapay kalp nedir? Yapay kalpleri vücut hiçbir zaman reddetmez ancak buradaki pıhtılaşma mekanizmasının harekete geçmesi gibi bazı durumlara karşı yoğun tedavi gerekmektedir. Ayrıca günümüz teknolojisine rağmen yapay kalplerde kan sulandırıcı ilaçların mutlaka kullanılması lazımdır.

Hekimler yapay kalp nedir sorusuna karşılık, yapay kalbin hastada kendi kendine denetim yoluyla kan dolaşımının düzenlenmesini sağladığı yanıtını vermektedir. Ağır kalp hastalıklarında yapay kalp, hastanın kurtulmasını sağlayacak bir seçenek oluşturmaktadır. Yapay kalp ameliyatı 2-2.5 saat kadar süren bir operasyondur.

Yapay kalp nedir? Girişimin başarılı olabilmesi açısından hastanın durumu büyük önem taşımaktadır. Hastanın böbrek, akciğer, karaciğer ve beyin işlevleri bozulmamış olmalıdır. Bu kapsamda ağır enfeksiyon görülebilecek, bağışıklık sistemi zayıflamış kişilere yapay kalp takılmamaktadır.

Özel Koru Hastaneleri, yapay kalp nedir ve benzeri diğer sorularınız için bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile siz değerli Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals