Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir?

Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? Yaşam süresinin uzaması, kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin azalması ve kalıcı sakatlıkların önüne geçilebilmesi için yüksek kolesterolün mutlaka düşürülmesi gerekmektedir. Yüksek kolesterolün düşürülmesine yönelik uygulanacak tedavi sırasında, şişmanlık, yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve sigara kullanımı gibi diğer risk faktörleri de kontrol altına alınmalıdır.

Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? Yüksek kolesterolün tedavisi, ilaçlı ve ilaçsız olmak üzere iki aşamada planlanmalıdır. İlaçsız tedavilere büyük bir dikkatle uyum sağlanmalı ve ilaç tedavisi de mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.

Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? İlaçsız tedavi deyimiyle kişinin sağlıksız yaşam koşullarını değiştirmesi kastedilmektedir. Bu alanda yapılan ihmaller, kolesterol ilaçlarının da etkinliğini azaltmaktadır.

Hekimler yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir sorusuna karşılık, öncelikle beslenme alışkanlıklarının değiştirilerek, hayvansal yağlar, sakatat ve kızartmalardan kaçınılması gerektiği yanıtını vermektedir. Sıvı yağ, sebze, meyve ve kuru baklagiller tüketilmesi, kırmızı et yerine beyaz et tercih edilmesi önerilmektedir. Gıdaların yağ ve kalori içeriklerine dikkat edilmeli ve tuz alımı azaltılmalıdır. Diyet peynir ve diyet süt kullanılsa bile sınırlı miktarda tüketilmelidir. Sigara kullanılıyorsa kesinlikle bırakılmalı, düzenli egzersiz yapılmalı, haftada birkaç kez yürüyüş, koşu, bisiklete binme, yüzme gibi sportif faaliyetlerde bulunulmalıdır.

Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? Kolesterol kalp ve beden sağlığının en büyük düşmanlarından biridir. Kolesterol tedavisinde kullanılan ilaçlar ile yağ metabolizmasındaki bozuklukların düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde, yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir ve benzeri her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

 

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals