Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir?

Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir?  Yüksek kolesterol aniden ortaya çıkan bir rahatsızlık değildir, damar duvarında uzun süredir yaşanan bir birikme sonucu meydana gelir. Yüksek kolesterolü önlemek ve düşürmek, kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin azaltılması, kalıcı sakatlıkların önüne geçilmesi ve yaşam süresinin uzatılması açısından büyük önem taşımaktadır. Peki kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir?

Hastalığın tedavisi iki aşamada gerçekleşir, ilaç dışı tedavi ve ilaçlı tedavi. Hastanın durumuna bağlı olarak tedaviler değişebilir. Ancak ilaçsız tedavilerin ihmal edilmemesi büyük önem taşımaktadır. Eğer ilaç tedavisi uygulanacaksa mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir? En önemlisi beslenme alışkanlığının değiştirilmesidir. Bunun için başlangıç olarak sıvı yağ, bol sebze, meyve ve hububat tüketilmesi, kızartmalar ve sakatattan kaçınılması, kırmızı et yerine beyaz etin tercih edilmesi gerekmektedir.

Hekimler kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir sorusuna karşılık, sigaranın kesinlikle bırakılması gerektiği yanıtını vermektedir. Ayrıca hasta düzenli egzersiz yapmalı, haftada birkaç kez yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklete binme gibi sportif aktivitelerde bulunmalıdır.

Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir? Şeker hastalığı kontrol altına alınmalı ve diyetle varsa aşırı kilo sorununun önüne geçilmelidir. Unutulmamalıdır ki kolesterol değerinde %1’lik azalma kalp krizi riskini %2 oranında düşürmektedir. Yükselen kolesterolün en iyi ilacı ise beslenme alışkanlıklarını değiştirmek olduğuna göre, kişi özellikle hayvansal yağlardan uzak durmalıdır.

Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde, kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir ve benzeri her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals