Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir?

Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir? Kalp pili taşıyanlar, pile etki ederek tehlikeli durumlar yaratacak ortamlardan uzak durmaları gerekir. Peki kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir? Hastalar, metal detektörlerinden geçmemeli ve elle kullanılan tarayıcıların göğüs bölgesine tutulmasına izin vermemelidirler. Bu nedenle havaalanları, adliye binaları gibi yüksek güvenlikli yerlerde kalp pilinin tanıtım kartı gösterilerek, elle arama istenebilir.

Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir? Hastalara Magnetik Rezonans Görüntüleme Testi (MRI) yapılamaz. Ayrıca teste girilmese bile MRI cihazlarından uzak durulmalıdır.

Cep telefonlarının kalp piliyle etkileşimi çok nadir görülse de, telefonunu kalp pili üzerine koyan hastaların %13 ünde etkileşim saptanmıştır. Bu nedenle cep telefonları kapalı bile olsa  pil jeneratörlerinden en az 15 cm uzakta tutulması önerilmektedir. Ayrıca cep telefonlarının kalp pilinin bulunduğu taraftaki kulağa değil, tam zıt taraftaki kulağa tutularak konuşulması faydalı olacaktır.

Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir sorusuna karşılık doktorlar, yüksek gerilim hatları, eğlence parkı hatları ve dağılımları, güç kaynakları, büyük mıknatıslar kullanan hurdalıklar gibi güçlü elektriksel alan oluşturan aletlerden kaçınılması gerektiği yanıtını vermektedir.

Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir? Evde kullanılan küçük aletler, telsiz telefonlar, elektrikli battaniyeler, tıraş makinaları, televizyon ve bilgisayar gibi araçların ise kalp pilinin işleyişi konusunda önemli bir risk oluşturmadığı belirtilmektedir. Ancak hastaların diş muayeneleri veya tıbbi girişim sırasında durumları hakkında doktorlarını mutlaka bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Özel Koru Hastaneleri, bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile siz değerli Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Kalbinde pil olanlar nelere dikkat etmelidir ve diğer sorularınızla ilgili olarak Özel Koru Hastaneleri’nden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals