Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir?

Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir? Normal bir insan kalbi, yumruktan biraz daha büyük, günde ortalama 100 bin kez kasılarak, 9 bin litre kanı dolaşıma gönderen bir pompa şeklinde tanımlanabilir. Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir? Kalpte 4 boşluk vardır. Sağ ve sol üstte iki kulakçık, sağ ve sol altta da iki karıncık bulunmaktadır. Kalp ayrıca Triküspid, Pulmoner, Mitral ve Aort kapağı olarak adlandırılan 4 adet kapakçığa sahiptir.

Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir? Kalp vücudu beslemekle görevlidir. Emme basma pompa gibi çalışarak tüm hücrelerimize besin maddeleri ve oksijen yollar. Kalbin çalışması sırasında kulakçık ve karıncıklardaki kalp kasları kasılıp gevşerler. Birbirlerine zıt biçimde kulakçıklar kasılırken karıncıklar gevşer. Her odacık kasılma ile içerisindeki kanı boşaltırken, kanın tekrar kalbe dolması gevşeme sayesinde olur. Kulakçıkların kasılması ile kan kulakçılardan karıncıklara geçer. Bu sırada karıncıklar gevşer. Karıncıkların kasılması sonucu da kan atardamarlara geçer. Bu aşamada kulakçıklar da gevşer ve toplardamarlardaki kan kulakçıklara gelir. Tek yönlü kapakçıklar kapanarak, kanın geri dönmesini önler.

Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir? Kalp atışı bir kasılma ve gevşemeden ibarettir. Kişinin yaşına bağlı olarak kalp hızı da değişmektedir. Örneğin bebeklerde dakikada ortalama 120 olan kalp atışı, yetişkinlerde dakikada ortalama 70-80’e düşmektedir. Kalbin her atışı da ortalama 0.85 sn sürmektedir.

Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde, Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir ve benzeri her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Kalbin yapısı nasıldır? Görevi nedir gibi sorularınız için Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümünden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals