Kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir?

Kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir? Kasılıp gevşeyerek vücuda kan pompalayan kalp, bu yolla insan yaşamı için gerekli besin maddeleri ve oksijeni tüm organlara iletir. Peki kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir? Kalbin bir pompa gibi çalışabilmesi için özel bir elektrik iletimine ihtiyaç vardır. Özel bir hücre grubu tarafından oluşturulan bu ileti tüm kalp kasına yayılır ve kalbin kasılıp gevşemesini sağlar.

Kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir? Kişi tarafından rahatsız biçimde hissedilen kalp atımlarına çarpıntı denilmektedir. Kuvvetli ve hızlı, düzensiz ya da tekleme şeklinde olabilen bu çarpıntı durumlarında bazen “aritmi” tanısı konabilmektedir. Kalpte görülen ritim bozukluklarına genel olarak aritmi adı verilmektedir. Çok çeşidi görülen aritmilerden bazıları yaşamsal önem taşımaktadır.

Hekimler, kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir sorusuna karşılık, hipertansiyonu olan, kalp krizi geçirmiş, kalp-damar hastalığı olan ya da kronik akciğer rahatsızlığı bulunan kişilerdeki çarpıntı hissinin önemli olduğu ve tıbben araştırılması gerektiği yanıtını vermektedir. Aritmiler, sürekli ya da gelip geçici olabilir. Birkaç saniye kadar kısa süren aritmiler olabildiği gibi, saatler veya günlerce devam eden ritim bozuklukları da vardır. Kronik aritmiler ise yaşam boyu hissedilir.

Kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir? Ritim bozukluğunda erken teşhis çok önemli olmasına karşın, bunun yapılabilmesi kolay değildir. Ritm bozukluğu teşhisi konulursa öncelikle doktor kontrolünde ilaç tedavisine başlanabilir. Bundan sonraki süreç takip edilerek uygulanacak tedavi doktor kararıyla belirlenecektir. Beslenme şekli ve hayat tarzındaki değişiklikler tedavi programının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Doğru beslenme, düzenli egzersiz, kilo kontrolüyle sigara ve alkolden uzak durulması büyük önem taşımaktadır.

Ankara’nın alanında uzman ve deneyimli Kardiyoloji doktorları ile Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları Özel Koru Hastaneleri’nde, Kalpte ritim bozukluğu nedir? Nasıl tedavi edilir ve benzeri her türlü sorunuza yanıt vermek ve yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals