Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir?

Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir? Kalpte görülen ritim bozukluklarına genel olarak “aritmi” adı verilmektedir. Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir? Çok çeşidi olan aritmilerden bazıları yaşamsal önem taşımaktadır. Ritim bozuklukları bazı rahatsızlıklar sonucu oluşabildiği gibi, normal ve sağlıklı kalplerde de görülebilmektedir. Kalp damar hastalığı, kalp kası hastalığı, kalp krizinin neden olduğu hasarlar, kandaki elektrolit dengesizlikleri (potasyum düşüklüğü veya yüksekliği vb) gibi nedenlerle kalpte ritim bozukluğu yaşanabilmektedir.

Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir? Çoğunlukla sessiz ve şikayetsiz olarak seyreden aritmiler muayene sırasında, kalp ve nabız kontrolü ya da elektrokardiyogramda (EKG) ortaya çıkan düzensiz kalp atışları ile tespit edilebilmektedir.

Hekimler kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir sorusuna karşılık, ritim bozukluğu yaşayan hastalarda kimi zaman değişen derecelerde ortaya çıkan şikayetleri de şöyle sıralamaktadırlar: “Çarpıntı, göğüste ya da boyunda vuruntu hissi, bayılma, nefes darlığı, göğüste rahatsızlık hissi, baş dönmesi, güçsüzlük ve yorgunluk hali.”

Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir? Aritmiler, sürekli ya da gelip geçici olabilir. Birkaç saniye kadar kısa süren aritmiler olabildiği gibi, saatler veya günlerce devam eden ritim bozuklukları da vardır. Kronik aritmiler ise yaşam boyu hissedilir. Beslenme şekli ve hayat tarzındaki değişiklikler kalpte ritim bozukluğunun tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle doğru beslenme, düzenli egzersiz ve kilo kontrolüyle, sigara ve alkolden uzak durulması gerekmektedir. Düzenli olarak doktor kontrolünden geçilmelidir.

Kalpte ritim bozukluğunun belirtileri nelerdir? Özel Koru Hastaneleri bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals