Kalp pili çeşitleri nelerdir?

Kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir?Kalbin ritim ve iletim sisteminde meydana gelen bozuklukları düzeltmek için kalbe yerleştirilen özel aletlere kalp pili denilmektedir. Kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir? Tek odacıklı, iki odacıklı ve üç odacıklı kalp pilleri bulunmaktadır.

Kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir? Kalp pili takılması işleminin zorluğu hastanın durumu ve anatomik yapısına göre değişmektedir. Tek odacıklı kalp pilleri çoğunlukla 1 saat içinde yerleştirilmektedir. Fakat toplardamar sistemi farklı olan kişilerde bu işlemler daha uzun sürebilmektedir. Kalp pilleri genellikle lokal anestezi ile takılmaktadır. Ancak hastanın isteğine göre veya çocuk hastalara yönelik operasyonlarda, ayrıca işlem uzayacaksa genel anestezi uygulanmaktadır.

Hekimler, kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir sorusuna karşılık, özelikle bataryanın yerleştirildiği cilt bölgesinin kanama, enfeksiyon ya da dikişlerin bütünlüğü yönünden kontrol edilmesinin önem taşıdığı yanıtını vermektedir. Kalbe yerleştirilen tellerin mikrop kapmaması ve tellerin yerinden oynamaması gerekmektedir. Bu durumun kol hareketlerini biraz kısıtlaması nedeniyle çoğunlukla hastanın sürekli kullandığı kolunun ters tarafına pil yerleştirilmektedir.

Kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir? Kalp pili takanlar her türlü ev aletini kullanabilirler ancak manyetik alanlardan kaçınmalıdırlar. Buna göre manyetik kapılardan geçmemeli ve baz istasyonlarının bulunduğu bölgelere gitmemelidirler.  Bluetooth gibi aletler pili olan hastalarda sakınca yaratabilmektedir. Cep telefonları ile kulaklık yardımıyla konuşmalıdırlar. Bunun dışında denize girmeleri, yüzmeleri ve normal günlük etkinliklerini yapmalarında bir sakınca yoktur.

Özel Koru Hastaneleri, Kalp pili nedir? Nasıl takılır? Nelere dikkat edilmelidir ve diğer sorularınız için bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile siz değerli Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu alabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals