Kimlere kalp nakli yapılamaz?

Kimlere kalp nakli yapılamaz? Kanser, ciddi bir böbrek hastalığı, karaciğer ya da şeker hastalığı olanlar ile 65 yaşından yukarı ya da iyileşmeyi geciktirecek nitelikte akciğer hastalığı bulunan kişilere kalp nakli yapılamamaktadır. Kalp hastalığının son aşamasında olan ve ancak ameliyatla iyileşebilecek hastalar seçilmektedir.

Kimlere kalp nakli yapılamaz? Ameliyat kararı verileceği an ciddi bir enfeksiyon yaşanması ya da kullanılacak ilaçlara bağlı olarak ciddi bir kanama riski geçirme ihtimali de operasyona engel olur. Bu tür rahatsızlıklar tedavi edildikten sonra kalp nakli düşünülebilir. Kalp dışındaki diğer damarlarda ciddi problemler varsa ve yeni takılan kalple bu hastalıkların çok daha hızlı ilerlemesi riski bulunuyorsa da kalp nakli ameliyatı yapılamaz.

Kimlere kalp nakli yapılamaz? Kalp nakli için öncelikle uygun bir vericinin bulunması gerekir. Yeni kalp, en azından belirli yönlerden alıcının beden dokusuyla uyuşmazsa, bedenin bağışıklık tepkisi ne denli baskılanırsa baskılansın organ reddedilir.

Hekimler, kimlere kalp nakli yapılamaz sorusuna karşılık, vericinin kalbinin durumunun da önemli olduğu yanıtını vermektedir. Alıcının göğüs boşluğuna uyması için verici ile alıcının kalpleri yaklaşık aynı büyüklükte olmalıdır. Bunun için alıcı ile vericinin benzer fiziksel yapılarda olmaları gerekmektedir. Doğal olarak vericinin kalbi sağlıklı olmalıdır. Bu yüzden, genellikle 35 yaşından büyük insanların kalbi uygun görülmez.

Kimlere kalp nakli yapılamaz? Hastaların sosyokültürel düzeyleri de çok önemlidir. Hayatı boyunca bağışıklık bastırıcı ilaç kullanması ve dolayısıyla enfeksiyonlardan korunması gereken hastanın yeni koşulları bilinçli olarak kabul etmesi ve uygulaması gerekmektedir.

Özel Koru Hastaneleri bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Kimlere kalp nakli yapılamaz ve benzeri konularda bilgi almak için Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals