Kalp nakli nasıl yapılır?

Kalp nakli nasıl yapılır? Kalp aktarımı uzmanlık isteyen, ama ameliyat tekniği açısından çok zor olmayan bir işlemdir. Oldukça pahalıdır. Ne yazık ki kanser ya da şeker hastalığı olanlar ile 65 yaşından yukarı ya da iyileşmeyi geciktirecek nitelikte akciğer hastalığı bulunan kişiler bu olanaktan yararlanamazlar. Seçilen hastalar, kalp hastalığının son aşamasında bulunan ancak ameliyatla iyileşme olanağı olan kişilerdir.

Kalp nakli nasıl yapılır? Kalp aktarımının gerçekleştirilmesi için her şeyden önce uygun bir vericinin bulunması gerekir. Yeni kalp, en azından belirli yönlerden alıcının beden dokusuyla uyuşmazsa, bedenin bağışıklık tepkisi ne denli baskılanırsa baskılansın organ reddedilir.

Operasyon açısından vericinin kalbinin durumu da iyi incelenmelidir. Kalp nakli nasıl yapılır? Alıcının göğüs boşluğuna uyması için verici ile alıcının kalpleri yaklaşık aynı büyüklükte olmalıdır. Kuşkusuz bu, alıcı ile vericinin fiziksel yapılarının benzemesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca vericinin kalbinin sağlıklı olması gerekir. Bu yüzden, 35 yaşından büyük insanların kalbi genellikle uygun değildir.

Hekimler kalp nakli nasıl yapılır sorusuna karşılık, kalbin vericiden alıcıya ulaştırılması sırasında geçen zamanın da büyük önem taşıdığı yanıtını vermektedir.

Kalp nakli nasıl yapılır? Aktarım, verici kalbinin kaslardan oluşan bölümünü (yani sağ ve sol karıncıklar) damarları ile birlikte, alıcı kalbinin kulakçıklarının (düşük basınçlı pompalama odacıkları) altına dikmekten oluşur. Yeni kalp yerine yerleştirilip kanla beslendiğinde genellikle hemen çalışmaya başlar. Ancak kalbin kendiliğinden çalışmaya başlamadığı kimi zamanlarda, bir elektronik kalp pilinin yardımı gerekebilir.

Ameliyattan sonraki ilk günlerde kalp biraz yavaş çalıştığı için uyarıcı ilaçlar kullanılması tavsiye edilir.

Kalp nakli nasıl yapılır? Özel Koru Hastaneleri bu alanda uzman ve deneyimli Ankara Kardiyoloji doktorları ve Ankara Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları ile Başkentlilerin hizmetindedir. Koru Hastanesi’nin KVC bölümünde; koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis, doğumsal kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri gibi ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel Koru Hastaneleri’nin ilgili bölümlerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Özel Koru Hastanelerinin iletişim bilgileri aşağıdadır:

Özel Koru Balgat Hastanesi ;

Oğuzlar Mah. 1377 S. N:21 Balgat Ankara TR

+90-312-287-9797

+90-312-287-9898

—————————-

Özel Koru Sincan Hastanesi ;

Akşemsettin Mah. Huzur S. N:1 Sincan Ankara TR

+90-312-269-6262

+90-312-268-5353

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2019 kalp ritim bozukluğu
Powered by WordPress | Designed by: Airport parking at Bristol | Thanks to Theatres in Manchester, Sell old mobile and Unlimited broadband deals